Twój ekologiczno-kosmetyczny przyjaciel – żel Resibo

Resibo żel do twarzy wśród innych produktów myjących wyróżnia przede wszystkim skład. Nie zawiera niepotrzebnej chemii w postaci konserwantów czy intensywnych środków myjących i detergentów, firma Resibo postawiła w 100% na naturalne składniki

Marka Resibo

Marka Resibo wchodząc na rynek wywołała niemałe zamieszanie. Oczywiście jak najbardziej pozytywne! Ich kosmetyki są bowiem wegańskie, nigdy nie testowano ich na zwierzętach, posiadają ekologiczne opakowania z recyklingu a także mnóstwo certyfikatów poświadczających te osiągnięcia. To wszystko sprawiło, że polską markę kosmetyków Resibo pokochało wiele kobiet z różnych części świata.

Najpierw żel, czy olejek do mycia twarzy?

Po przyjściu do Polski koreańskich sposobów na pielęgnację cery, wiele kobiet totalnie pogubiło się w kolejności wykonywania poszczególnych etapów, szczególnie w przypadku rutyny wieczornej. Demakijaż, jedno mycie, drugie mycie, tonik, esencja, krem, ampułki, maseczka, peeling… Etapów jest co najmniej kilka, a do każdego potrzebujemy niezawodnego i przede wszystkim nie wysuszającego kosmetyku.

Podczas wieczornej pielęgnacji pierwszym krokiem zawsze powinien być demakijaż, drugim – domycie resztek makijażu specjalnym, emulgującym olejkiem. Następnie buzię należy umyć po raz drugi – kosmetykiem na bazie wody, czyli żelem do twarzy lub ewentualnie pianką. Na tak oczyszczoną skórę nakłada się tonik lub hydrolat, po wykonaniu tego kroku można przystąpić do dalszych etapów, które już będą nieco różnić się u każdego wedle różnych rodzajów cery i problemów skórnych z jakimi dana osoba się boryka.

Żel myjący do twarzy Resibo

Resibo żel do twarzy wśród innych produktów myjących wyróżnia przede wszystkim skład. Nie zawiera niepotrzebnej chemii w postaci konserwantów czy intensywnych środków myjących i detergentów, firma Resibo postawiła w 100% na naturalne składniki. Dzięki temu żel posiada między innymi ekstrakt z kokosa, który oczyszcza cerę, oraz ekstrakt brzoskwini, który oprócz tego że posiada wiele witamin, soli mineralnych i kwasów owocowych pielęgnujących cerę, pachnie słodko-owocowo, wręcz obłędnie! Istna uczta dla zmysłów, a jak wiadomo aromaterapia ma duży wpływ na nasze zdrowie psychiczne i sam nastrój, o takie aspekty też należy dbać 🙂

Żel delikatnie doczyszcza resztki makijażu oraz nieczystości i sebum z całego dnia, jednocześnie nie powodując podrażnień ani naruszenia bariery hydrolipidowej naskórka, nie powoduje uczucia ściągnięcia ani wysuszenia skóry. Nadaje się dzięki temu zarówno do wieczornego oczyszczania, jak i porannego odświeżania buzi. Te wszystkie cechy czynią go produktem idealnym do każdego typu cery – zarówno posiadaczki cery wrażliwej i naczynkowej, jak i tłustej oraz trądzikowej będą zadowolone z jego lekkiej, pieniącej się i delikatnie oczyszczającej formuły.

Żel idealnie współgra z innymi produktami marki Resibo – olejkiem do demakijażu, kremami czy tonikiem-mgiełką nawilżającą. Dzięki użyciu wszystkich tych produktów w swojej pielęgnacji mamy pewność, że nasza cera będzie optymalnie nawilżona, elastyczna, promienna i piękna każdego dnia!

People obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com